Plugins - WP ULike - Stable (latest release) - en to ar translation catalogue (188 entries)

en: %plural% is to be awarded even when item authors Like/Unlike their own item.
ar: %plural% سيتم منحها حتى عند إعجاب او عدم إعجاب مؤلف المنشور.

en: %s is Not Activated!
ar: %s غير مفعله!

en: <a href="%1$s">Activity Permalink</a>
ar: <a href="%1$s">عرض الانشطة</a>

en: Actions
ar: تطبیقات

en: Activate Like Counter
ar: تفعیل عداد الاعجابات

en: Active
ar: تفعيل

en: Activities Stats
ar: إحصائيات الأنشطة

en: Activity Content
ar: محتوى النشاط

en: Activity ID
ar: ID النشاط

en: Activity Likes Logs
ar: احداث الاعجابات في الانشطة

en: All The Times
ar: همه زمان ها

en: Allowed Variables:
ar: المتغیرات المسموحة :

en: Already Voted Message
ar: إشعار تم التصويت بالفعل

en: An advanced widget that gives you all most liked records with different types
ar: الودجات المتقدمة التي تمنحك كل السجلات الأكثر شعبية مع أنواع مختلفة

en: Animated Heart
ar: قلب متحرك

en: Anonymize the IP address for GDPR Compliance
ar: إخفاء هوية عنوان IP الخاص بإلتزام GDPR

en: Archives
ar: أرشيف

en: Are you sure to remove this item?!
ar: هل أنت متأكد لإزالة هذا البند ؟!

en: Attention: If you have been using WP ULike +v4.1 from the beginning, do not enable this option.
ar: ملاحظة: إذا كنت تستخدم WP ULike +v4.1 من البداية، الرجاء عدم تفعيل هذا الخيار.

en: Author Page
ar: صفحة المبرمج

en: Automatic Display Restriction
ar: تقييد العرض التلقائي

en: Automatic display
ar: عرض تلقائي

en: Bottom of Content
ar: اسفل المحتوا

en: BuddyPress
ar: بادي برس

en: Button Image
ar: صورة الزر

en: Button Position
ar: موضع الزر

en: Button Text
ar: نص الزر

en: Button Type
ar: نوع الزر

en: Buy WP ULike Premium
ar: شراء نسخة البريميوم من WP ULike

en: By activating this option, users who have upgraded to version +4.1 and lost their old options can restore and enable previous settings.
ar: بتفعيل هذا الخيار، يمكن للمستخدمين الذي قام بالتحديث إلى الإصدار +4.1 وفقدوا خياراتهم القديمة إستعادتها وتمكينها.

en: Categories
ar: تصنیفات

en: Center
ar: وسط

en: Comment Activity Text
ar: النص لنشاطات التعالیق :

en: Comment Author
ar: کاتب التعلیق

en: Comment ID
ar: ID التعلیق

en: Comment Likes Logs
ar: احداث الاعجابات في التعالیق

en: Comment Text
ar: نص التعليق

en: Comments
ar: التعالیقات

en: Comments Stats
ar: إحصائيات التعليقات

en: Configuration
ar: التكوين

en: Content Types
ar: أنواع المحتوى

en: Convert numbers of Likes with string (kilobyte) format.
ar: من خلال تفعیل هذا الخيار، يمكنك عرض تنسيق الأرقام فوق 1000 بصورة سلسلة (KB).

en: Custom HTML Template
ar: قالب HTML المخصص

en: Custom Settings
ar: إعدادات مخصصة

en: Custom Spinner
ar: سبينر مخصص

en: Custom Style
ar: تخصیص الاسلوب ( Style) :

en: Date / Time
ar: تاريخ / وقت

en: Default
ar: افتراضي

en: Default settings have been reset.
ar: تم إعادة ضبط الإعدادات الافتراضية.

en: Display Likers Box
ar: عرض صندوق Likers

en: Display Type
ar: عرض النوع

en: Do you really want to reset all these settings to their default values ?
ar: هل تريد حقا أن إعادة تعيين كافة هذه الإعدادات إلى قيمها الافتراضية؟

en: Elementor is the #1 WordPress page builder. In the new version of the WP ULike PRO plugin we fully support this page builder and have a variety of widgets & controllers that make life much easier for you.
ar: Elementor هو أفضل بانئ صفحات في الووردبريس. وفي الإصدار الجديد من WP ULike PRO ، قمنا بدعم بانئ الصفحات هذا بشكل كامل ولدينا مجموعة متنوعة من عناصر التحكم وأدوات التحكم التي تجعل الأمر أسهل لك.

en: Enable Activity Notification
ar: تفعيل إشعارات النشاط

en: Enable Anonymize IP
ar: تفعيل IP المجهول

en: Enable Convertor
ar: تفعيل المحول

en: Enable Deprecated Options
ar: تمكين الخيارات المهملة

en: Enable Notifications
ar: تفعيل الإشعارات

en: Enable User Notification
ar: تفعيل الإشعارات للمستخدم

en: Enter your custom button text in the fields above. You can also use HTML tags in these fields.
ar: ادخل نص المخصص للزر بالحقل أعلاه. وكذلك بإمكانك استخدام وسوم HTML في هذه الحقول.

en: Error: Something Wrong Happened!
ar: خطأ: حدث شيء خاطئ!

en: FAQ
ar: أسئلة متداولة

en: For more information:
ar: لمزيد من المعلومات:

en: General
ar: عام

en: Get More Information
ar: احصل على المزيد من المعلومات

en: Go Pro
ar: استعمل النسخة الإحترافية

en: Guest User
ar: مستخدم ضيف

en: Hide Admin Notices
ar: إخفاء اشعارات المدير

en: Home
ar: الرئیسیة

en: Hover
ar: المرور فوق

en: IP
ar: عنوان IP

en: If you disable this option, you have to put manually this code on buddypres activities content
ar: إذا تم تعطيل هذه الميزة، يجب عليك يدويا وضع الاکواد البرمجية في حلقة الانشطة

en: If you disable this option, you have to put manually this code on comments text
ar: إذا تم تعطيل هذه الميزة، يجب عليك يدويا وضع الاکواد البرمجية في حلقة التعالیق

en: If you disable this option, you have to put manually this code on wordpress while loop
ar: إذا تم تعطيل هذه الميزة، يجب عليك يدويا وضع الاکواد البرمجية في حلقة المنشورات الوردبرس

en: If you select <strong>"Do Not Log"</strong> method: Any data logs can't save, There is no limitation in the like/dislike, unlike/undislike capacity do not work
ar: إذا قمت بتحديد <strong>"عدم تسجيل الاحداث "</strong> : لم یسجل ای احداث، ليس هناك ای حدود  في اعمال الاعجاب / لغاء الاعجاب، والقدرة لغاء الاعجاب / لم يعجبني لا تعمل بعد

en: If you select <strong>"Logged By Cookie"</strong> method: Any data logs can't save, The like/dislike condition will be limited by SetCookie, unlike/undislike capacity do not work
ar: إذا قمت بتحديد <strong>"مع کوکي "</strong> : لم یسجل ای احداث، و یتم تحدید  اعمال الاعجاب /الغاء الاعجاب بواسطة کوکي، والقدرة لغاء الاعجاب / لم يعجبني لا تعمل بعد

en: If you select <strong>"Logged By IP"</strong> method: Data logs will save for all users, the convey of like/dislike condition will check by user IP
ar: إذا قمت بتحديد <strong>"IP "</strong> :یتم تسجیل احداث المستخدمین،وشروط اعمال الاعجاب /الغاء الاعجاب یتم فحصهن بواسطة  IP

en: If you select <strong>"Logged By Username"</strong> method: data logs only is saved for registered users, the convey of like/dislike condition will check by username, There is no permission for guest users to unlike/undislike
ar: إذا قمت بتحديد <strong>"بواسطة اسم المستخدم  "</strong> :یتم تسجیل احداث المستخدمین للاعضاء فقط،وشروط اعمال الاعجاب /الغاء الاعجاب یتم فحصهن بواسطة اسم المستخدم ، و المستخدمین الضیوف لم یسمح لهم بالغاء الاعجاب.

en: Image
ar: الصورة

en: Insert new likes in buddyPress activity page
ar: من خلال تفعیل هذا الخیار، ستضاف احدث الاعجابات علی الانشطة فی بادي برس.

en: Integrations
ar: التكامل

en: It's OK.
ar: لا بأس.

en: It's Ok!
ar: لا بأس!

en: It's great to see that you've been using the WP ULike plugin. Hopefully you're happy with it!&nbsp; If so, would you consider leaving a positive review? It really helps to support the plugin and helps others to discover it too!
ar: إنه لأمر رائع أن نرى أنك تستخدم WP ULike. نأمل ان تكون سعيد به!&nbsp; إذا كان الأمر كذلك، ما رأيك أن تترك مراجعة إيجابية بخصوصه؟ ذلك سوف يساعد في دعم الإضافة وكذلك تساعد الآخرين على اكتشافه ايضاً!

en: Just drag your desired widget and drop it in your Elementor sections, customize as you go and enjoy your like and dislike buttons on your contents.
ar: ما عليك سوى سحب عنصر واجهة المستخدم المرغوب فيه وإفلاته في أقسام Elementor الخاصة بك ، قم بالتخصيص كما تريد واستمتع بأزرار الإعجاب وعدم الإعجاب في منشوراتك.

en: Last Posts Liked By User
ar: منشورات الأخيرة  التی تم اعجابهن من قبل المستخدمین

en: Left
ar: یسار

en: Like
ar: اعجاب

en: Like Button
ar: زر الاعجاب

en: Liked Content
ar: المحتوى الحاصل على إعجاب

en: Likers Count
ar: عدد من قام بالضغط على زر الإعجاب

en: Limits
ar: حدود

en: Logging Method
ar: طريقة تسجيل

en: Login Required Message
ar: رسالة تسجيل الدخول مطلوب

en: Logs
ar: السجلات

en: Make these post types an exception and display the button on them.
ar: اجعل لأنواع المنشورات هذه إستثناء واعرض الزر فيها

en: Month
ar: شهر

en: More information
ar: المزيد من المعلومات

en: Most Liked
ar: الاکثر شعبیة

en: Most Liked Activities
ar: الانشطة الاکثر شعبیة

en: Most Liked Comments
ar: تعليقات الشعبیة

en: Most Liked Posts
ar: المنشورات الاکثر شعبیة

en: Most Liked Topics
ar: اكثر المواضيع الحاصله على إعجاب

en: Most Liked Users
ar: المستخدمین الاکثر شعبیة

en: New topic liked
ar: موضوع جديد تم الإعجاب به

en: No action defined.
ar: لیس هناک أي إجراء محدد.

en: No data found! This is because there is still no data in your database.
ar: لا توجد بيانات! وهذا بسبب عدم وجود أي بيانات في قاعدة البيانات لديك.

en: No information was found in this database!
ar: لا من نجد معلومات في قاعدة البيانات هذه!

en: No options defined.
ar: لیس هناک تعريف لأي خيارات.

en: No results were found in
ar: لم نجد نتائج في

en: No thanks and never ask me again
ar: لا شكراً ولا تسألني ابداً مجدداً

en: Normal
ar: عادي

en: Not Now
ar: ليس الآن

en: Number of items to show:
ar: عدد عناصر الظاهرة :

en: Only logged in users
ar: فقط المستخدمين المسجلين

en: Permalink
ar: روابط دائمة

en: Please enter some value for required variables.
ar: الرجاء إدخال قيمة للمتغيرات المطلوبة.

en: Points
ar: نقاط

en: Post Activity Text
ar: النص لنشاطات المنشور :

en: Post ID
ar: ID المنشور

en: Post Likes Logs
ar: احداث الاعجابات في المنشورات

en: Post Title
ar: عنوان المنشور

en: Post Types Filter
ar: تصفية أنواع المنشورات

en: Posts
ar: المقالات

en: Posts Stats
ar: إحصائيات المقالات

en: Recent Comments Liked
ar: تعليقات تم الإعجاب بها مؤخراً

en: Recent Posts Liked
ar: مشاركات تم الإعجاب بها مؤخراً

en: Remove %s
ar: إزالة %s

en: Reset Settings
ar:  إعادة الاعدادات

en: Right
ar: اليمين

en: Save Settings
ar: حفظ التغییرات

en: Search Results
ar: نتائج البحث

en: Select %s
ar: اختار %s

en: Select a Template
ar: اختر قالب

en: Select a post type
ar: تحديد مقالة لنسخها

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Similar Settings
ar: إعدادات مشابهه

en: Singular
ar: التفرد

en: Size of Gravatars
ar: مقیاس قراواتار

en: Sorry! You unliked this.
ar: نأسف لعدم إعجابك بهذا!

en: Statistics
ar: إحصائيات

en: Status
ar: وضعیة

en: Support
ar: دعم

en: Table info is empty.
ar: جدول المعلومات فارغ

en: Tags
ar: الوسوم

en: Template Variables
ar: متغيرات القالب

en: Text
ar: نص

en: Thanks! You Liked This.
ar: شكراً! لقد قمت بالإعجاب بهذا.

en: The number of users to show in the users liked box
ar: حد الاقصی لإعرض عدد المستخدمين  فی الباکس   ؟!

en: Thumbnail/Avatar size:
ar: حجم الصورة المصغرة او الصورة الرمزية:

en: Title:
ar: العنوان:

en: Today
ar: اليوم

en: Token Error.
ar: خطأ الرمز

en: Top Likers
ar: مجموع کل الاعجابات

en: Top and Bottom
ar: أعلى وأسفل

en: Top of Content
ar: اعلی المحتوا

en: Topic Title
ar: عنوان الموضوع

en: Topics Likes Logs
ar: سجلات مواضيع الإعجاب

en: Topics Stats
ar: إحصائيات المواضيع

en: Total
ar: مجموع

en: Translations
ar: الترجمة

en: Twitter Heart
ar: قلب تويتر

en: Type:
ar: النوع:

en: Unlike
ar: الغاء اعجابي

en: Use zero to disable.
ar: اكتب الصفر لتعطيلها.

en: Username
ar: اسم المستخدم :

en: View All Logs
ar: عرض جميع السجلات

en: WP ULike
ar: وردبرس یولایک

en: WP ULike Activity
ar: نشاطات وردبرس یولایک

en: WP ULike Logs
ar: الاحداث في وردبرس یولایک

en: WP ULike Premium
ar: نسخة البريميوم من WP ULike

en: WP ULike Pro in its latest update evolved to an innovative and powerful SEO Plugin which can manage +13 types of Schema Markups to make a better connection between your webpages and search engines. Now you can talk in search engine language and tell them which type of content you are promoting.
ar: النسخة الإحترافية من WP ULike في أحدث تحديث لها تطورت إلى إضافة SEO متبكره وقويه بإمكانها إداراة اكثر من 13 نوع من ترميز المخطط لإقامة اتصال افضل بين صفحات الويب ومحركات البحث. بإمكانك الآن التحدث بلغة محرك البحث وإخباره بنوع المحتوى الذي تروج له.

en: WP ULike Statistics
ar: الاحصائیات وردپرس یولایک

en: WP ULike plugin allows to integrate a beautiful Ajax Like Button into your wordPress website to allow your visitors to like and unlike pages, posts, comments AND buddypress activities. Its very simple to use and supports many options.
ar: یولایک اضافة محترفه اجاکسیة مع خیارات عدیدة و ممیزة  ، من خلاها بامکانکم ان تضعون في المنشورات ، الصفحات و التعلیقات زرا" لاعمال اعجاب القاري و الزائر ، ایضا" هذه الاضافة الممیزة تدعم بادي برس و ملائمة للغة العربیة الرائعة  (RTL).من میزات هذة الاضافة ایضا في قسم الودجات بامکانکم عرض المنشورات و التعالیق ، و النشطاة الاکثر اعجابا" علی بادی برس تخصیص النمط و الاستایلات للاضافةو...

en: WP Ulike Widget
ar: الودجات یولایک

en: Week
ar: أسبوع

en: Weekly
ar: أسبوعياً

en: With this option, you can disable all plugin assets on these pages.
ar: بإستخدام هذا الخيار، بإمكانك تعطيل جميع مكونات الإضافة في هذه الصفحات.

en: With this option, you can disable automatic display on these pages.
ar: بإستخدام هذا الخيار، بإمكانك تعطيل العرض التلقائي في هذه الصفحات.

en: Yesterday
ar: أمس

en: You Should Login To Submit Your Like
ar: عليك تسجيل الدخول لاعمال اعجاب

en: You need to enter a unique id for notice.
ar: تحتاج إلى إدخال معرف فريد للإشعار.

en: You need to login in order to like this post:
ar: تحتاج إلى تسجيل الدخول لتقییم هذا المنشور  :

en: click here
ar: اضغط هنا انقر للدخول

en: on
ar: في

en: period
ar: فترة

en: plugin is not installed or activated
ar: المكون الإضافي غير مثبَّته او غير نشطه

en: you haven't liked any post yet!
ar: انت لم تحب أي منشور حتى الآن! :(
